יחסי מין לא עושים בהסכמה...

לעיתים, במערכות יחסים, ולא משנה אם הן ותיקות או כאלו שנוצרו רק לפני רגע, לא קיים חיבור מיני הולם. לעיתים אחד (שוב, הגבר או האישה) חושק, אוהב, רוצה, כמהה ואילו הרצון של הצד השני לא בא מאותו מקום, אלא נובע ממניעים אחרים.

"יחסי מין לא עושים בהסכמה."הכיתוב הזה, שמציף את הרשת,תפס לי את העין. הסטיקרשת הזה ממשיך ואומר"יחסי מין עושים ברצון, באהבה, בתשוקה, בכמיהה, בהתלהבות, בשימחה.

הסכמה זה פשוט לא מספיק". פוסט נוסף שעשה גלים הוא פוסט המדבר על יחסי מין שלא מרצון בנישואין ומגדיר אותם כאונס. אני חושב שבשניהם יש אמת .אמת כואבת. אמת שעוסקת בצד של מיניות שפחות מדברים עליו. מיניות כדבק וכדרך לאחוז במערכת יחסים. ולא, מראש אני אומר שאינני מסכים עם כאלו, ולא משנה אם גבר או אישה, אשר מקיימים יחסי מין רק מתוך כך שהצד השני הסכים או הסכימה. אני בהחלט, מסכים כי הדרך לקיים יחסי מין היא במעשה אהבה בין שני א.נשים שרוצים, כמהים, חושקים ונהנים מהחיבור המיני ביניהם.

אלא שלעיתים, במערכות יחסים, ולא משנה אם הן ותיקות או כאלו שנוצרו רק לפני רגע, לא קיים חיבור שכזה. לעיתים אחד (שוב, הגבר או האישה) חושק, אוהב, רוצה, כמהה ואילו הרצון של הצד השני לא בא מאותו מקום, אלא נובע ממניעים אחרים. מניעים כגון לשמור על השקט, אהבה ורצון להשאיר את הצד השני מסופק ומרוצה, רצון לשמור על המערכת, או רצון לבחון אם יש שם תשוקה וחיבור או אין.

לפעמים, כאשר זה נעשה בהסכמה מודעת, של שני הצדדים (ובשום מקרה אינני מדבר על כפיה של צד אחד על הצד השני, כגון מניפולציות רגשיות, איומים ואלימות מילולית או פיזית), המחיר עבורם יכול להיתפס כ"שווה את ההשקעה". אלא שהמחיר הנפשי והגופני, שמשלמים שני הצדדים, במערכת שכזו, לטווח הארוך, הוא בלתי הפיך. המחיר מתבטא בכעסים הדדיים, טינה וריחוק. מחירים נוספים כמו הימנעות מקשרים עם בני המין השני, פגיעה בילדים והמחיר הגדול מכולם, של פגיעה בביטחון ובדימוי העצמי הם רק עניין של זמן וכמעט, או כלל אינם ניתנים לתיקון. אז מה עושים? ראשית מעלים את הדברים מעל פני השטח. בשיח ממקום משתף ומכיל ולא ממקום מאשים. בוחנים יחד האם יש רצון לשנות, להגביר את החיבור, לנתק את המערכת או אולי לנתק רק את החלק הזה בתוך המערכת. ואם יש רצון הדדי להגביר את התשוקה, האהבה והכמיהה בין הזוג, עושים את העבודה שמביאה לכך. אפשר לעשות זאת בטיפול זוגי שיעבוד על המשקעים ועל החיבור במערכת, בסדנאות שונות, יחד או לחוד, שיבנו את ה"אני" של כל אחד מבני הזוג ומשם את החיבור, או בלימוד של טכניקות מעולמות שונים, שיעצימו את החיבור הגופני ויצרו חיבור של לב אל לב.

רוצים לשמוע עוד על האפשרויות ומה ניתן לעשות? זה הזמן ליצור איתי קשר עכשיו בטלפון, במייל או בהודעה.

אשמח לענות על כל שאלה